Eesti Energia juhatuse liige rääkis roheenergiast

Detsembrikuu esimesel reedel väisas Pärnumaa Ettevõtete Koja kutsel Pärnut Eesti Energia juhatuse liige – Pärnust pärit Margus Vals. Kohal olid nii Koja enda liikmed, vastavalitud uued/vanad linna- ja vallajuhid, Pärnumaa arenduskeskuse ja Pärnu Postimehe esindajad ning Riigikogust Vesinikuenergia toetusgrupi juht. Vals selgitas, et Liivi tuulepargist oleks võita kõigil. Tuulepargi rajamise nn. taluvuspakett on Valsi sõnul pikas perspektiivis kokkuleppe koht, kus vähe pakkumine suurendab vastasust ja palju pakkumine võib muuta pargi rajamise tasuvuse küsitavaks.

Külla aga võiks pargi rajamine kõige ilusamates unistustes katta pea kogu Pärnumaa soodsa roheenergiaga ja/või luua siia kaasaegne vesiniku tootmise keskus.  Kõige selle eelduseks peaks olema omavalitsuste ühine koostöö ja initsiatiiv tuulepargiga kaasnevate võimaluste maksimaalseks ärakasutamiseks. Lisaks osales veebi vahendusel üritusel ka Tartu linna tulevikus rohevesinikul töötava linnatranspordi jmt projektijuht Jaanus Tamm. Võib ju olla, et Tartu on oma projektiga tiba ajast ees, kuid stardikoridor on avatud ja esimesed on ka juba stardijoone taga valmis.” Arvestades eelmainitud vesiniku tootmise perspektiivi Pärnumaal, mahume ehk sinna meiegi.

Uudis avaldati: 

Viimased uudised

Mis on kõige selle mõte?

On aasta 1887. Inglismaa kuninganna ja India keisrinna Victoria õukond. Victoria ja tema nooruke Indiast pärit teener Abdul. Kuninganna Victoria Abdulile: “Mind ümbritsevad aristokraatidest narrid.

Loe edasi