Oktoobri volikogu külastas Põhja-Pärnumaa vallavanem

Pärnumaa Ettevõtete Koda korraldas oma oktoobri volikogu (26.10.) Tartu Ülikooli Pärnu kolledži auditooriumis nr 203. Sedakorda oli tegemist Koja poolt algatatud projektide hetkeseisu ja tulevikuvaate, aga ka eelseisvate jõulde ja uue aasta plaanidega.

Põhja-Pärnumaa valla arengud

Fookuses oli PEvK poolt algatatud suurtaristu koordinatsioonikogu edasised plaanid. Päeva peaesinejaks oli Põhja Pärnumaa uus vallavanem Madis Koit. Igati ontlik ja tegus noorhärra tegi kiire ülevaate Põhja-Pärnumaa peamistest arengutest ja võtmeteguritest. Nii kujuneb Tootsist lähiaja piirkonna arengumootor pea-asjalikult rajatava Eesti suurima tuule ja päikesepargi tõukel. Vähetähtis ei ole ka Rail Baltica peatuse tekkimine Tootsi lähistele. Saadav soodne energia meelitab juba täna ligi investoreid ning kunagised vabalanguses olnud kinnisvarahinnad on otsustavalt keeranud noole ülespoole.

Teise suurema tõmbekeskusena on uut hingamist saamas Via-Baltica äärne Pärnu- Jaagupi, kuhu suure nõudluse tõttu kavandatakse valla investeeringuna korterelamu ehitamist. Pärnu-Jaagupi kasuks räägib magistraali nähtavas tulevikus neljareastumine ja Pärnu suhteline lähedus. Vändra ajaloolis-kultuuriline jalajälg on väga võimas. Selle puhastamine ja finantsmajanduslik korrastamine loob eelduse nn tuhmunud pärlile uue elu andmiseks.

Vahetult enne äraminekut tutvustas Andres Sooniste vallavanemale ja liikmetele Brackmanni Pärandi 2024 projekti põhiideed, aegu ning esitas vallale kutse osalemiseks laudkonnaga. Brackmanni Pärand ’24 toimub 13.04.2024.a Pärnu Kontserdimajas.Vallavanem tänas kutse eest ja kutsus Koja liikmeid omakorda Pärnu -Jaagupi spordihallis 23.04.2024 a. esmakordselt mahamängitavale ooperile “La Traviata”. Piletid tulevad müüki 01.12.2023.

Erik Reinhold kinnitas kohaolijaile, et Suurtaristu Koordinatsioonikogu koguneb novembri keskel ja hetkel keskendutakse koostööprojektide otsingule Euroopast, milles põhifookus just suurte magistraalide äärde jäävate väikelinnade ja -asulate logistiliseks sidumiseks ja arengu võimendamiseks. Leitud projekti juhtriik on Iirimaa. Reinhold jätkas kutsetega edastades info 24. novembril 2023 kell 18.00-23.00 Jõulumäe Tervisespordikeskuse liivahallis toimuvast Pärnumaa tegijate *23 tunnustamisüritusest.

PevKi minikonverents detsembris

Andres Sooniste ja Garri Raagmaa avasid liikmetele eelseisva detsembri Jõuluhõngulise aastalõpu avatud volikogu telgitaguseid. Nimelt 06.12. algusega kl. 14.00 saab Estonia SPA Konverentsisaalis toimuma Pärnumaa Ettevõtete Koja inspiratsiooniseminar.

Vastuseid otsitakse küsimustele:

  • Kas Pärnust võiks saada tervisetehnoloogia katselabor (haigla)
  • õpi- ja rakenduskeskkond meie puhke ja hõbemajandussektorile;
  • arenguhüpe siinsetele uusettevõtlus- ja elektroonikatööstusele ning platsdarm Tal-Techi laienemisele;

Ettekanded:
– Prof Tõnu Esko, TÜ arendusprorektor, inimesegenoomika professor
– Dr Jana Holmar, TTÜ tervisetehnoloogiate instituudi vanemteadur

Järgnevat arutelu paneeli juhatab endine Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske ning arutelus osalevad Pärnu Haigla direktor Dr Urmas Sule, Mare Sogenpits, Estonia Spa Hotels tegevjuht Andrus Aljas, ja Pärnu sotsiaalvaldkonna abilinnapea Riido Villup.

Inspiratsiooniseminari võtab kokku tujuküllane PEvK vastuvõtt temaatiline muusika saatel.

Garri Raagmaa tutvustas lisaks Kolledži plaani pakkuda tulevikus ettevõtetele jt organisatsioonidele kujundada auditooriume viimaste sümboolikaga ja äranägemisel. Mõistagi kaasneb kavaga ettevõtte poolne investeerig.

Andres Sooniste tutvustas viimaks jaanuari Volikogu kavasid: Plaanis on korraldada 25.01.2024. Amservi uute autode esitlus koos vastuvõtuga. Sündmusele on plaanis kutsuda muuhulgas RailBaltic juhtkond tutvustama raudtee ehituse hetkeseisu, plaane, kavasid ja kitsaskohti. Pärnu Muuseum kavandab 2024 suurejoonelist ajaloolist näitust teemal Pärnumaa tootmisettevõtted ja toodang, ning otsib sellele sisu ja vormi jm tuge.

Päeva võttis kokku arutelu uute liikmete sisse-elamisest, kaasamisest ja tutvustamisest. Kohaolijad said ühtlasi tuttavaks Koja uue liikme Salesyin esindaja Meri-Liis Harrissoniga.

Uudis avaldati: 

Viimased uudised

Selgus Juhtimise Meistriklass 2024

Brackmanni Pärand ’24 (BP) on saanud ajalooks. Juhtimise Meistriklassi (JM) laureaatide õnnitlused ja osasaanute tänud ei paistagi aga sotsiaalmeedias jm lõppevat. Ning see on suurepärane

Loe edasi

Pevki üldkoosolek toimus kutsehariduskeskuses

28. märtsi pärastlõunal kogunes Pärnumaa ettevõtete Koda korralisele üldkoosolekule. Sedakorda Pärnumaa Kutsehariduskeskuses. Koja jaoks tähistas see esimese tegutsemisperioodi lõppu ja uue algust. Lisaks majandusaasta aruande

Loe edasi