Pevki eestvedamisel toimus Pärnumaa lennunduse arengule suunatud seminar

Pärnumaa Ettevõtete Koda korraldas 24.03. Estonia Spa Hotels konverentsikeskuses märgilise tähendusega Pärnumaa lennunduse arengule suunatud seminari. Seminarist võtsid osa Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumi transpordi asekantsler Ahti Kuningas, Tallinna Lennujaama (Pärnu lennujaama omanikfirma) kommertsjuht Eero Pärgmäe, Eesti Lennundusklastri juht Kristo Reinsalu ning Pärnusse ja Pärnust lendamise tulihingeline initsiaator Estonia Spa Hotels tegevjuht Andrus Aljas. 

Ahti Kuningas viitas Pärnu piirkonna transpordivõrgustiku arengus paljudele taristuprojektide üheaegsele edenemisele  lähikümnendil, mis eelduslikult võiks anda Pärnule tugeva arengutõuke. Nendeks on ViaBaltica laiendus ja ümbersõit, Lennujaam ja Rail Baltica koos oma kauba ja reisijate terminalidega ja lisaks veel ka sadam. Mõistagi tuleb ise nö mees olla ja arengutest Pärnumaa jaoks maksimum võtta. 

Eero Pärgmäe Pärnu Lennujaama omanikfirma esindajana tegi ülevaate Covid-perioodi lennunduse raskustest ja muutustest, aga ka olukorra järkjärgulisest paranemisest. Pärnu Lennujaama arenguplaanidele viidates tõi Pärgmäe esile lennukite remondiangaari rajamise kava, mis võimaldaks teenida vahendeid lennukorraldamisele lisaks. Eero Pärgmäe toonitas, et regionaallennujaama eduka toimimise eelduseks on Riigi, lennujaama ja KOV-i kolmepoolne koostöö, mille tulemusena võiks laieneda lisaks lennukorraldusele ka muu lennujaamaga kaudsemalt seotud äritegevus.

Kristo Reinsalu (Lennundusklastri juht) esitles mitmeid edukaid regionaallennunduse Skandinaavia näiteid, mille puhul eelnimetatud kolmepoolses koostöös on loodud komplekssed terviklahendused – väärtuspakkumised piirkonna kättesaadavuseks ja teenindamiseks õhust. Klastri juhataja tõi erinevalt eelkõnelejatest esile just kiiresti arenevate lennundustrendide vanu dogmasid murdvad lahendused – droonitaksod, vesinikulennunduse ja selle võimalikud seosed Pärnumaa, kui vesinikutootmise suure potentsiaaliga piirkonnaga.

Seminari võttis kokku Andrus Aljas, kes oma ettekandes väljendas Pärnumaa kasuks positiivsete asjaolude kokkulangemisele viidates usku Ryanairi Pärnusse tulekusse. Viimase pommuudisena avaldas Aljas ka SAS otsuse avada suvehooajal lennuliin Pärnu ja Stokholmi vahel. ERR tegi sellest ka eraldi uudise

Uudis avaldati: 

Viimased uudised

Mis on kõige selle mõte?

On aasta 1887. Inglismaa kuninganna ja India keisrinna Victoria õukond. Victoria ja tema nooruke Indiast pärit teener Abdul. Kuninganna Victoria Abdulile: “Mind ümbritsevad aristokraatidest narrid.

Loe edasi