Augusti volikogu toimus Wendres

30. augustil kogunes Pärnumaa Ettevõtete Koda Wendresse, kus toimus augustikuu volikogu.

Kokkusaamisel räägitu

 • Meelis Milder tegi ülevaate Wendre saamisloost, hetkeolukorrast ja turgudest. Ülevaatele järgnes tehasetuur.
 • Värskelt Põhja-Pärnumaa vallavanemaks valitud Aivar Mäe tutvustas lühidalt ja positiivse emotsiooni lainel valla arenguperspektiive ning -vaateid ning peatus põgusalt ka suurematel kitsaskohtadel, mis vajavad lahendeid nii lühi- kui ka pikaajalises vaates.
 • Romek Kosenkranius tutvustas mh. ka PEvK initsiatiivil ja toel algatatud Pärnumaa suurtaristu arendamise koordinatsioonikogu (PSAKK) loomist, kavandatavat fookust RB terminalide ehitamise ja neid ümbritseva mõjusfääri arendamisele. Lisaks tutvustas linnapea III silla rajamise hetkeolukorda ja perspektiive.

  Wendre juht Meelis Milder
 • Irina Talviste tutvustas lühidalt Pärnu turismihooajal 2022 toiminud RV lennuühenduste toimimisest ja täitumisest. Helsinki – Pärnu – Helsinki liin töötas ca 60% täituvusega, mis on hea. Linn on huvitatud ühendusest ka 2023 suvel. Lisaks informeeriti PEvK-i plaanist anda turismivaldkonna kureerimine ja koordinatsioon Pärnumaal üle MTÜ-le Destination Pärnu. Põhimõtteline kokkulepe on saavutatud.
 • Roland Leesment ja Andres Sooniste tegid ülevaate kevad-volikogudest välja kasvanud kavast kutsuda ellu Pärnumaa Ettevõtete aastavahetuse tähtsündmus (Gala), mis sisaldaks mh ettevõtete tippjuhtide, – spetsialistide baasil nn aasta unelmate meeskonna nimetamist.
 • Kitsaskohana toodi välja hetkel lõpliku plaani, eelarve ja turunduskava ning turundaja puudumist, samuti ka piiratud ajaraami.
 • Avaldati arvamust võimaliku pikema ettevalmistusperioodi valikuks – viia läbi esimene Gala 2023/24 aastavahetusel. Otsustati initsiatiivgrupi võimalikult kiire kokkukutsumine (Andres Sooniste).
 • Ervin Luur tutvustas ideed moodustada Ukraina abiks nö initsiatiivgrupp ettevõtjatest kes oleksid valmis toetama Ukraina juhtide koja (nimi on ebatäpne) kaudu Ukraina abi- ja ülesehitusprotsessi pikemas perspektiivis. Üks positiivne abistamise operatiiv-kogemus Pärnu Rotary näol sama adressaadiga on olemas. Ervin paneb kokku projekti – mõtet täpsustava koondi, mis lisatakse käesolevale memole ja edastatakse liikmetele.
 • Annely Akkermann informeeris PEvK-i India suursaadiku visiidist Pärnumaale ja huvist mh IT valdkonna teemadel suhelda. Kontaktid edastatakse Aare Raev-ile (Tamiatics). Kohtumine suursaadikuga toimub Pärnumaa Arenduskeskuses 05.09.2022 kl 15.15
 • Andres Sooniste informeeris PEvK liikmeid Pärnumaa ja Porto maakonna (Portugal) ühisprojekti taotlusvoorus osalemise tulemustest. Meie rahastamistaotlust ei rahuldatud.

Uudis avaldati: 

Viimased uudised

Augusti volikogu toimus Koidula muuseumis

17.08.2023 avas Pärnumaa Ettevõtete Koda suviselt oma arvult kolmanda sügishooaja. Lydia Koidula 180nda sünniaastapäeva puhul ja auks kohtusime sedakorda Koidula muuseumis papa Jannseni koolitoas. Koidula muuseumijuht

Loe edasi

Juuni üldkoosolek toimus Trimtexis

16. juunil toimus järjekordne Pärnumaa Ettevõtete Koja üldkoosolek. Sedakorda Trimtex Baltic OÜ tehases selle lahke perenaise Maiu Antsmaa kaasabil. Suured tänud Maiule. Esmalt tutvusime Trimtex

Loe edasi