Pärnumaa Ettevõtete Koja aastalõpu Mikrokonverents

Pärnumaa Ettevõtete Koja aastalõpu Mikrokonverents – Vastuvõtt 06.12.2023 Estonia Spa & Hotels Konverentsikeskuse kujunes ühtaegu nii sisukaks kui ka meeleolukaks. Siinkohal suured tänusõnad Estonia Konverentsikeskusele ja Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžile, kes aitasid kujundada sündmuse vormi ning sisu.

Konverents otsis väljundeid ja vastuseid Pärnu ühele võimalikule tulevikuperspektiivile – ambitsioonile, mille võiks lühidalt viia koondnimetuse alla – Tervisetehnoloogiad. Täpsemalt – Kas Pärnust ja Pärnumaast võiks kujuneda tulevasi taristuinvesteeringuid, rohe- ja sinimajanduse projekte, kasvavat rahvaarvu, aga ka selle vanuselise koosseisu muutust ja eelistatud elukoha ja -keskkonna perspektiivi silmas pidades Tervisetehnoloogia nö katselabor koostöös Pärnu haiglaga, õpi- ja rakenduskeskkond puhke- ja hõbemajandussektorile, arenguhüpe uusettevõtluse ja elektroonikatööstusele ning platsdarm TalTechi jt haridusasutuste laienemisele. Ning lõpuks – mida selleks ette võtta, et see kõik nii ka juhtuks.

Ettekanded

Ettekannete bloki juhatas sisse Garri Raagmaa (TÜ Pärnu Kolledži direktor) ning andis esimesena sõna Tallinna Tehnikaülikooli Tervisetehnoloogiate Instituudi Direktor/nooremprofessor PhD Jana Holmarile (vaata slaide siit), kes värvikalt tõi enam kui 60-le saali kogunenud huvilisele pildi tegevustest ja tehnoloogiatest, mis TalTechi töölaual parajasti aktuaalsed. Lühidalt nimetatakse tervisetehnoloogiateks (health technologies) teadus- ja arendustegevusi, mille fookuses on ühiskonna ees seisvate lokaalsete ja globaalsete terviseprobleemide lahendamine.

Seejärel võttis sõnajärje üle Tartu Ülikooli arendusprorektor, Professor Tõnu Esko (vaata slaide siit), kes veenvalt esitles personaalmeditsiini tuleviku tervishoiu innovatsiooni mootorina. Mõlemad ettekanded sobitusid hästi omavahel ning ettekandjate hinnangul on Pärnumaa ettevõtlusmaastikul juba täna mitmeid eeldusi ja koostöövõimalusi seni veel teoreetiliselt huvipakkuvate või prototüüpide praktilisteks katsetusteks, aga ka, miks ka mitte, loomiseks – ehitamiseks jmt.

Seejärel võttis ohjad üle Marika Priske (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ja hilisem Sotsiaalministeeriumi kantsler) kes kutsus vestlusringi kohalikud – Andrus Aljas (Estonia Spa Hotels tegevjuht), Mare Sogenpits (Pansionaat Fööniks juht), Teele Orgse (Pärnu Haigla kvaliteediteenistuse juhataja), Aivo Lepp (Pärnu Linnavalitsuse arenguosakonna arenguspetsialist).

Arutelu kujunes põnevaks – lisaks panelistidele väljendasid huvi ning initsiatiivi teema kohapealse vedamisega kaasa minna nii ettevõtjad saalist kui ka Pärnumaa Kutsehariduskeskus. Tartu Ülikooli Pärnu kolledž ja Pärnumaa Ettevõtete Koda leidsid endale huve ning initsiatiivi liitva ja eestvedavat rolli. Konverentsi lõpp viis rahva Ettevõtete Koja suurürituse Brackmanni Pärand ’24 ja Juhtimise Meistriklass ’24 tutvustuseni. 

00:01 Sissejuhatav osa Andres Sooniste
05:40 Ettekannete osa, mille juhatab sisse Garri Raagmaa. Ettekandjateks:
10:19 Dr Jana Holmar, TTÜ tervisetehnoloogiate instituudi vanemteadur
36:28 Prof Tõnu Esko, TÜ arendusprorektor, inimesegenoomika professor
1:08:14 Arutelu Marika Priske juhtimisel. Osalejad:
Andrus Aljas, Estonia Spa & Hotels
Teele Orgse, Pärnu Haigla
Mare Sogenpits, pansionaat Fööniks
Aivo Lepp, Pärnu Linnavalitsus
1:59:30 Kokkuvõte ja uudis, Andres Sooniste

Parem on videot vaadata otse youtubest, siis saad kerida videos kohe soovitud kohta.

Uudis avaldati: 

Viimased uudised

Selgus Juhtimise Meistriklass 2024

Brackmanni Pärand ’24 (BP) on saanud ajalooks. Juhtimise Meistriklassi (JM) laureaatide õnnitlused ja osasaanute tänud ei paistagi aga sotsiaalmeedias jm lõppevat. Ning see on suurepärane

Loe edasi

Pevki üldkoosolek toimus kutsehariduskeskuses

28. märtsi pärastlõunal kogunes Pärnumaa ettevõtete Koda korralisele üldkoosolekule. Sedakorda Pärnumaa Kutsehariduskeskuses. Koja jaoks tähistas see esimese tegutsemisperioodi lõppu ja uue algust. Lisaks majandusaasta aruande

Loe edasi